Ardıl Tercüme
Kasım 24, 2018
Simultane Çeviri
Ocak 11, 2019

Pasaport Tercümesi

pasaport tercüme

Yurtdışına gidiş için en önemli kimlik belgemiz olan pasaportun bazı durumlarda tercümesi istenebilmektedir. Pasaport tercüme hizmetleri dünyadaki tüm dillerde yeminli tercümanlar tarafından verilmektedir. Pasaportların çevirilerinin resmi kurumlara iletilmeden önce 3 farklı şekilde onaylanması gerekmektedir.Bunlardan ilki doğruluk beyanıyla birlikte çevirinin yeminli tercüman tarafından onaylanmasıdır. Bu onay tercümenin doğru olduğu üzerine bir kanıttır. İkinci olarak pasaport çevirisine noter onayı yapılmaktadır. Çeviri ekibi çeviriyi yeminli onayıyla yaptıktan sonra belli bir hizmet bedeli karşılığında notere onaylattırmaktadır. Noter bedeli her yıl sabit olarak belirlenmektedir. Son olarak pasaport çevirisine apostil onayı yaptırılmaktadır. Apostil belgenin çeviri yapılan dilin ait olduğu ülkede de geçerliliğini sağlayan bir tasdiktir.Bu şekilde yeni çeviri pasaport tam olarak kullanıma hazır hale gelmektedir.

Pasaport Tercümesi Hangi Durumlarda İstenir?

Pasaport tercüme bazı resmi işlemlerde istenmektedir. Onaylı şekilde hazırlandıktan sonra resmi geçerlilik kazanmakta ve istenilen makama sunulabilmektedir. Tercüme edilmiş ve 3 farklı onayla onaylanmış pasaportlar aşağıdaki durumlarda istenmektedir;

Seyahat, bazı kurumların ziyareti ve eğitim amacıyla yurt dışına çıkışlarda

Çalışma ve ticaret amaçlı yurtdışına gidişlerde

Yabancıların ülkemizde herhangi bir konuda vekâletlerinin gerekli olduğu durumlarda

Ülkemizde yabancılara herhangi bir mülk ya da gayrimenkulün satılması işlemlerinde

Hastanede tedavi görecek yabancıların işlemlerinin ve kayıtlarının yapılmasında

Ülkemiz vatandaşlarının yurtdışında herhangi bir kuruma başvurularının yapılması için

Pasaport Tercüme Hizmetlerinin Detayları

Pasaport tercüme hizmetleri dünyanın tüm dillerine yapılabilmektedir. Gittiğiniz ya da ülkemize geldiğiniz ülkenin diline göre hizmet talep edilmektedir. Ancak en çok istenen çeviri dilleri tercih sırasına göre İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça,Fransızca, Azerice, Türkmence, Portekizce ve İspanyolca’dır. Çeviri işlemleri çok kısa sürede yeminli tercümanlar tarafından yapılmakla birlikte diğer noter ve valiliklerde apostil onayı bazen zaman alabilmektedir. Bu nedenle genellikle çeviri ekipleri belge teslimi için 1-2 gün talep edebilmektedir. Ücretlere gelince çeviri ücretine noter ve ek hizmetler de eklenerek tam bir fiyat belirlenmektedir. Apostil ücretsiz bir işlem olmakla birlikte noterin sayfa başına isteyeceği ücretler sabit ve her yıl net olarak belirlenen fiyatlardır.Bu nedenle firmamız çeviri hizmetinin fiyatına noter onay kalemini de ekleyip sizlere açıklamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın