İngilizce Özet Çevirisi
Mart 28, 2017
Apostil Onayı ve Konsolosluk Onayı İşlemleri
Mayıs 2, 2018

İngilizce Tercüme Fiyatları

İngilizce tercüme fiyatları yapılacak çevirinin türüne, hacmine ve özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Diploma tercüme, pasaport tercüme, kimlik, ehliyet, öğrenci belgesi, standart şirket belgesi gibi 1 sayfalık bir belgenin İngilizce yeminli tercüme fiyatı 30 ila 50 TL arasında değişmektedir. Bu tarz belgeler genellikle standart sayfa üzerinden hesaplanır. Ancak içerisinde yazı yoğunluğu çok olan belgeler, makaleler ve diğer tüm dosyalar Türkiye’de karakter üzerinden (boşluksuz 1000 karakter) veya kelime üzerinden hesaplanır. 

Yani, karakter hesabında birim olarak boşluksuz 1000 karakter baz alınır, kelime hesabında ise ya 1 kelime üzerinden ya da 180 kelime üzerinden fiyatlandırma yapılabilir. Ülkemizde İngilizce çeviri fiyatları birim fiyat olarak genellikle boşluksuz 1000 karakter / 180 kelime 12 TL ile 25 TL arasında ücretlendirilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tercümesi yapılacak belgenin konusuna göre fiyat değişmektedir. Yani, sıradan bir konusu olan bir yazı ile tıbbi, teknik, hukuki, akademik makale gibi yazıların fiyatlandırması aynı olmayabilir. Bunun sebebi de bu özel alanlarda tercüme yapabilmek için uzmanlık gerekmektedir. İngilizce bildiğini iddia eden her kişinin tıbbi, hukuki, teknik tüm konulara hakim olamayacağı için bu alanlardaki çeviriler profesyonel yetkin tercümanlar tarafından yapılmalıdır ki, daha sonra telafisi mümkün olmayan hatalar meydana gelmesin. 

Bunlara ek olarak, çevirisi yapılacak dokümanların hacmine göre de tercüme büroları fiyatlarında bir miktar indirim uygulayabilir. Kimi tercüme büroları 100 bin karakter üzerindeki işler için, kimileri de yıllık sözleşme yaparak sürekli çalıştıkları müşterilerine indirimli fiyat sunabilir. 

İngilizce sözlü tercüme fiyatları da işin niteliğine göre değişebilmektedir. Bilindiği üzere sözlü tercüme çeşitleri ardıl tercüme, simultane tercüme, fısıltı tercüme olarak sınıflandırılmaktadır. Bunların da kendi içinde alt başlıkları mevcuttur. İngilizce ardıl tercüme fiyatlandırması saatlik (1 saat), yarım günlük (4 saat) veya tam günlük (8 saat) olarak yapılmaktadır. 10 dakikalık bir görüşme bile olsa 1 saat olarak hesaplanır, 1 saatlik İngilizce ardıl çeviri ücreti ise 250 TL ile 400 TL arasında değişmektedir. Yarım günlük 400 TL ile 700 TL, tam günlük ise 700 TL ile 1200 TL fiyat aralığında ücretlendirilmektedir. 

İngilizce simultane tercüme ise genellikle tam günlük olarak fiyatlandırılmakta olup, tüm sözlü tercüme türlerinde olduğu gibi yapılacak çevirinin konusuna göre 1000 TL ile 1600 TL arasında ücretlendirilmektedir. 

Yazılı ve sözlü tercüme ihtiyaçlarınıza yönelik net bir fiyatlandırma için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Metropol Tercüme olarak kalitemizle doğru orantılı olarak sizlere en uygun tercüme fiyatlarını sunmak için elimizden gelen özeni göstermekteyiz. 

Comments are closed.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın