Simultane Çeviri
Ocak 11, 2019
Amerikan Konsolosluk / Elçilik Noterlik Hizmeti
Şubat 2, 2022

Çince Tercüme

Asya dillerinden birisi olan Çinceyi anadili olarak kullananların sayısı ülke nüfusuyla da orantılı olarak oldukça fazladır. Bu nedenle Çince dünyada en kalabalık kişi topluluğunca konuşulan dil olarak bilinmektedir. Yazı dili olarak gelişen Çince tek heceli, fonetik olarak fakir dolayısıyla da öğrenilmesi zor diller arasında yer almaktadır. Ülkede konuşma dili olarak fazla tercih edilmemesinin en büyük nedeniyse farklı lehçelerin ve dil gruplarının konuşuluyor olmasındandır. Türkiye’de dilin öneminin artması ise Çin’le olan ilişkilerin artmasıyla doğru orantılıdır. Özellikle dünyanın 3. büyük ekonomisine sahip olan ülke ticarette sınır tanımaz bir şekilde büyüyerek Çince tercüme ihtiyacını arttırıcı etki göstermektedir. Ticaret ve iş dünyası dışında tarihten bu yana var olan Çin’le olan ilişkilerimiz tarihi metinlerin de dilimize çevrilmesinde profesyonel çeviri hizmeti ihtiyacını doğurmaktadır.

Çince Tercüme Hizmetlerinden Beklentiler

Çince diğer dillere entegresi zor bil dildir. Bunun en önemli nedeni yapısının, alfabesinin, yazım şeklinin ve en önemlisi de çok anlamlılığının olmasıdır. Tüm bu nedenlerden dolayı Çince tercüme hizmeti vereceklerin profesyonelce davranması gerekmektedir. Öncelikle çeviri ekibinin Çinceye hakim olması, doğru şekilde ifade etmesi ve profesyonel hizmet anlayışına sahip olarak kaliteli işler çıkarması gerekmektedir. Ticari belgeler aynı zamanda hukuki belge yerine de geçeceğinden tercüme hizmeti verecek bürosu mutlaka yeminli tercüman bulundurmalı, gerektiğinde noter onaylı tercüme yapabilmelidir. Bunun dışında tercüme zamanında teslim edilmeli ve her an müşteri desteği sağlanmalıdır.

Çince Tercüme Türleri

Çince tercüme hizmeti veren büromuz her alanda profesyonelce Çince- Türkçe, Türkçe- Çince, Çince- İngilizce ve İngilizce- Çince çeviri yapmaktadır. Yeminli, simultane, hukuki, tıbbi metin çevirisi, resmi evrak çevirisi, noter onaylı çeviri, sözlü çeviri türlerinde alanında uzman çevirmenlerimiz bulunmaktadır.

Çince Tercüme Fiyatları

Çince çeviri birim fiyatı diğer dillere göre oldukça yüksek bir dildir. Bu nedenle diğer dillere oranla Çince metinlerden daha fazla ücret alınmaktadır. Çünkü Çince oldukça zor bil dildir. Çeviri hizmetine ödenecek toplam fiyat hesaplanırken ayrıca metnin uzunluğu, teslim süresi ve çeviri türü dikkate alınmaktadır. Değerlendirmelerin sonunda net bir fiyat teklifi sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın