Akademik Tercüme
Kasım 22, 2018
Ardıl Tercüme
Kasım 24, 2018

Arapça Tercüme

Dünya geneli düşünüldüğünde en çok konuşulan dillerden birisi de Arapça’dır. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere toplamda altmışa yakın ülkede bu dil günlük olarak kullanılmaktadır. Türkiye’nin Arap yarımadasıyla kurduğu kültürel ve ticari bağ da oldukça gelişmiştir. Özellikle ticari bağ her geçen gün daha da çeşitlenmektedir. Hal böyle olunca da profesyonel Arapça tercüme hizmetlerine olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Alfabesinin bizim kullandığımız Latin harf sisteminden farklı olması, kelimelerin cümledeki yerine göre çok farklı anlamlar alabilmesi ve farklı lehçe sayısının fazla olması Arapça dilini özel bir statüye sokmaktadır. Bu nedenle dile hâkimiyeti fazla olan tercümanlarca çevirilerin yapılması çok daha önemli hale gelmektedir.

Profesyonel Arapça Tercüme Nasıl Yapılır?

Her Arapça bilenin tercüme yapamayacak olması aslında profesyonellik kavramıyla ilişkilidir. Bu nedenle her ne alanda kullanılacak olursa olsun Arapça tercüme kaliteli ve profesyonelce yapılmalı, bunun için de hizmet kalitesi yüksek firmalardan destek alınmalıdır. Çeviri ekibine karar verirken incelediğiniz çeviri bürolarında ilk aramanız gereken özellik kaliteli tercümanlara sahip olup olmamasıdır. Tercümanların bilgi ve becerileri Arapça’ya ve Arap kültürüne olan hakimiyetleriyle doğru orantılıdır. Ayrıca çevirileriniz terminolojik bir yapıya sahipse çevirmenin çeviri alanına ve terminolojisini de çok iyi bilmesi gerekmektedir. Çeviri bürosunda aranacak diğer özellikler ise zamanında teslimat, 7/24 müşteri desteği ve uygun fiyat garantisi verip veremeyeceğidir. Tüm bu özellikleri sağlayan bürolarda uzman Arapça çevirmenler çevirileri hızlı ve güvenilir şekilde tamamladıktan sonra en kısa sürede müşterilerine teslim etmektedir.

Arapça Tercüme Fiyatları

Arapça özel diller grubunda yer aldığı için Arapça tercüme birim fiyatları diğer dillere göre bir miktar yüksek olmaktadır. Fiyat hesaplaması yapılırken bu birim fiyatlar metnin uzunluğuna bağlı olarak artmaktadır. Metin çevirisi değilse sözlü tercümelerde daha farklı bir ücret tarifesi uygulanmaktadır. Öte yandan gerekli resmi onay işlemleri, ek hizmetler ve terminolojik zorluk derecesi çeviri için istenilen ücretleri değiştirmektedir. İhtiyaç duyduğunuz Arapça çeviri hizmeti hakkında bilgi almak ve fiyat hesaplaması yaptırmak isteyenlerin tercüme bürosuyla irtibata geçmesi gerekmektedir. Uygun fiyat garantisi bulunan profesyonel bürolar ilk tercih sebebi olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp WhatsApp ile Hızlı Teklif Alın